اکثر زنان یائسه ریزش موی زنانه را تجربه می کنند: تحقیقات

[ad_1]

اوهایو: یک مطالعه جدید شیوع ریزش مو با الگوی زنانه (FPHL)، ویژگی های مو و عوامل مرتبط با آن را در زنان یائسه سالم شناسایی کرده است.نتایج این مطالعه در مقاله با عنوان «شیوع ریزش موی زنانه در زنان یائسه: یک مطالعه مقطعی در ‘یائسگی’، مجله انجمن یائسگی آمریکای شمالی (NAMS).

ریزش موی الگوی زنانه شایع ترین اختلال ریزش مو در زنان است که با نازک شدن تدریجی در خط قطعه مشخص می شود و به دنبال آن افزایش ریزش مو منتشر شده از بالای سر ایجاد می شود.

ریزش موی الگوی زنانه می‌تواند در هر زمانی بین سال‌های نوجوانی و دوره پس از یائسگی ایجاد شود. با این حال، اعتقاد بر این است که از دست دادن استروژن در دوران گذار یائسگی ممکن است در تسریع FPHL نقش داشته باشد زیرا گیرنده‌های استروژن در فولیکول‌های مو وجود دارند.

ثابت شده است که تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی بر موهای سر تأثیر می گذارد، قطر مو را کاهش می دهد و رشد مو را محدود می کند.

ریزش مو می تواند تأثیر قابل توجهی بر عزت نفس و کیفیت زندگی زنان داشته باشد زیرا ظاهر و اعتماد به نفس او را تحت تأثیر قرار می دهد.از آنجایی که زنان به طور متوسط ​​یک سوم از زندگی خود را پس از یائسگی سپری می کنند، در مورد علل و درمان موها تحقیق می کنند. از دست دادن حیاتی است

در یک مطالعه مقطعی جدید شامل 178 زن که در یک کلینیک یائسگی مراجعه کردند، محققان با هدف ارزیابی شیوع FPHL در زنان یائسه سالم و بررسی ویژگی‌های موی بعد از یائسگی و همچنین عوامل مرتبط با FPHL بودند.

از بین زنان مورد مطالعه، 52.2 درصد مبتلا به FPHL بودند. شیوع FPHL با افزایش سن افزایش می‌یابد. عزت نفس پایین در 60 درصد از شرکت‌کنندگان تشخیص داده شد و با شدت FPHL افزایش می‌یابد.

محققان همچنین خاطرنشان کردند که شاخص توده بدنی بالا (چاقی) با افزایش شیوع و بدتر شدن FPHL در زنان یائسه مرتبط است.

مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه آیا هورمون های استروئیدی جنسی، به ویژه استروژن و تستوسترون و سابقه سندرم تخمدان پلی کیستیک با ریزش مو در زنان یائسه مرتبط هستند، ضروری است.

در این مطالعه مقطعی کوچک، ریزش موی الگوی زنانه شایع بود و با اعتماد به نفس پایین در زنان یائسه سالم همراه بود. درک بهتر مکانیسم‌های مسئول این نوع رایج ریزش مو در زنان ممکن است به استراتژی‌های پیشگیرانه مؤثرتری منجر شود. دکتر استفانی فاوبیون، مدیر پزشکی NAMS گفت: گزینه های درمانی.[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما