به‌روزرسانی‌های زنده کووید: 2 سال پس از اعلام همه‌گیری، WHO خواستار تداوم هوشیاری است

[ad_1]

تصویرپوشیدن ماسک صورت در هنگ کنگ در روز سه‌شنبه. دو سال پس از اعلام همه‌گیری، این شهر بدترین شیوع خود را تجربه می‌کند.
اعتبار…دیل دی لا ری/ خبرگزاری فرانسه — گتی ایماژ

سازمان جهانی بهداشت، که اغلب به دلیل کندی در اعلام در سال 2020 مبنی بر وقوع یک بیماری همه گیر در حال وقوع است، مورد انتقاد قرار می گیرد، اکنون – دو سال بعد از اعلام آن اعلامیه – می گوید که بسیاری از کشورها خیلی سریع اعلام می کنند که آن را خاتمه داده و مراقبت خود را از بین می برند. .

در زمانی که دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل آژانس، رسماً شیوع ویروس کرونا را یک بیماری همه گیر اعلام کرد. در اوایل عصر در 11 مارس 2020، این ویروس قبلاً شناخته شده بود که بیش از 120000 نفر را در 114 کشور آلوده کرده است و حدود 4300 کشته برجای گذاشته است.

در آن زمان، آژانس، بازوی سازمان ملل متحد، تمایل داشت با احتیاط و روشمند حرکت کند. تنها پس از هفته ها جلسات توجیهی رسانه ای تقریباً روزانه بود که در آن او از نزدیک به 200 کشور عضو سازمان خواست تا از طریق آزمایش ویروس را مهار کنند. ردیابی تماس و ایزوله کردن افرادی که ممکن است آلوده شوند، که دکتر تدروس تغییری را ایجاد کرده است تا بحران را یک بیماری همه گیر نامید. او آن زمان گفت که او این کار را انجام داد تا توجه را جلب کند، زیرا بسیاری از کشورها اعلامیه قبلی این گروه را جدی نمی گرفتند. یک اورژانس بهداشت عمومی

کار کرد.

دکتر جورج بنجامین، مدیر اجرایی انجمن بهداشت عمومی آمریکا، در مصاحبه ای در این هفته به یاد آورد: «اولین نظر من در آن روز این بود که زمان آن فرا رسیده بود. ما برای مدتی در همه گیری بودیم و نه لزوماً ما به این پیام نیاز داشتیم تا آن را از منظر جهانی شروع کنیم.»

در آن شب، برادوی در سال 2020 پرده های خود را بست و NBA فصل خود را پس از مثبت شدن تست یک بازیکن به حالت تعلیق درآورد. بازارهای سهام سقوط کردند. مدارس و دانشگاه ها، مشاغل و دفاتر درهای خود را بستند. و تام هنکس بازیگر اعلام کرد که او و همسرش ریتا. ویلسون، به این ویروس آلوده شده بود. رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ مرزهای ایالات متحده را به روی اکثر مسافران قاره اروپا بست. تعداد شناخته شده در ایالات متحده در آن روز به 1263 مورد و 37 مرگ رسید؛ به زودی این کشور کانون جهانی بیماری خواهد بود. همه گیری

دو سال بعد، ایالت های آمریکا و بسیاری از کشورها عجله دارند تا اقدامات احتیاطی بهداشت عمومی را کنار بگذارند، آزمایش ها را کاهش دهند و محدودیت ها را لغو کنند و به کاهش سریع افزایش Omicron اشاره کنند – و WHO می گوید: نه به این سرعت.

در چندین مجمع این هفته، آژانس خواستار تداوم هوشیاری، به ویژه در مورد نابرابری ها شد. در یک به روز رسانی واضح در مورد تهدیدی که ویروس همچنان ایجاد می کند، بازوی منطقه ای سازمان جهانی بهداشت برای قاره آمریکا گفت که نیمکره غربی با کمتر از 13 درصد از کل جهان جمعیت، 63 درصد از کل موارد جدید کروناویروس شناخته شده را در دو ماه اول سال 2022 گزارش کرده بودند.

“این ویروس هر بار ما را فریب داده است.” دکتر بنیامین گفت: “به همین دلیل است که آنها به اندازه کافی محتاط هستند.”

این آژانس ماه‌هاست که تلاش می‌کند کشورهای عضو ثروتمندتر خود را از رقابت بسیار جلوتر از بقیه دور نگه دارد.در ماه اوت، WHO به دنبال تعلیق واکسن‌های تقویت‌کننده برای آزاد کردن دوز واکسن برای میلیاردها نفر از مردمی بود که هنوز در کشورهای فقیرتر واکسینه نشده‌اند، به استثنای استثنائات. فقط برای افراد دارای نقص ایمنی.تا روز سه شنبه آژانس حمایت گسترده تری از تزریقات تقویت کننده ارائه نکرد.

اعتبار…Yonhap/EPA، از طریق Shutterstock

به دنبال آن روز چهارشنبه، توصیه جدیدی مبنی بر گسترش چشمگیر عرضه کیت های خودآزمایی در کشورهای فقیر، که آزمایش حرفه ای می تواند بسیار گران باشد، به دنبال داشت.

دکتر تدروس درباره کمبود آزمایش در کشورهای فقیر گفت: «این توانایی ما را برای دیدن کجای ویروس کووید-19، چگونگی گسترش و تکامل آن مهار می‌کند.

اما اگر تلاش‌های Covax، برنامه جهانی توزیع واکسن کروناویروس، راهنما باشد، ممکن است ماه‌ها طول بکشد. طبق پروژه «دنیای ما در داده» در دانشگاه آکسفورد.

با بیش از 10 میلیون مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هفته گذشته گزارش شد – تقریباً مطمئناً کمتر از حد شمارش شده است، زیرا نرخ آزمایش به طور قابل توجهی کاهش یافته است – بزرگترین چالش WHO در حال حاضر مانند دو سال پیش است: جلب توجه کشورهای عضوی که کار آن را تامین مالی می کنند. هشدارها

دکتر تدروس روز چهارشنبه گفت: «همه‌گیری تا پایان بسیار دور است، و تا زمانی که همه جا تمام نشود، هیچ کجا تمام نخواهد شد.»[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما