منع آمد و شد در سراسر کشور، ممنوعیت شبکه های اجتماعی پس از انفجارهای متعدد در سریلانکا، بیش از 160 کشته

[ad_1]

کلمبو: دولت سریلانکا روز یکشنبه پس از انفجارهای زنجیره ای که عمدتاً در پایتخت کلمبو پایتخت این کشور برگزار شد و بیش از 160 کشته و نزدیک به 400 زخمی بر جای گذاشت، دستور منع رفت و آمد در سراسر کشور را صادر کرد.

صبح روز یکشنبه علاوه بر کلمبو، انفجارهای مرگباری در شهرهای نگومبو و باتیکالوآ سریلانکا نیز رخ داد.

انفجارهای متعدد در سریلانکا: پوشش کامل

به گزارش خبرگزاری ANI، دستور منع آمد و شد به دستور وزیر دفاع سریلانکا صادر شده است.

از ساعت ۱۸ (یکشنبه) تا ۶ صبح (دوشنبه) در سراسر کشور منع رفت و آمد اعلام شده است.

وزیر ریاست جمهوری همچنین روزهای دوشنبه (22 آوریل) و سه شنبه (23 آوریل) را تعطیلات دولتی اعلام کرده است.

از جمله اقدامات دیگر، مقامات سریلانکا پس از انفجارها ممنوعیت موقتی را در شبکه های اجتماعی اعمال کرده اند.

رسانه های محلی گزارش دادند ساعاتی پس از انفجارهای متعدد پایتخت سریلانکا، دو انفجار دیگر روز یکشنبه کلمبو را به لرزه درآورد. در حالی که یکی در منطقه دهیوالا، دیگری در منطقه دماتاگودا در پایتخت این کشور رخ داد. اولین مظنون در این کشور دستگیر شده است. گزارش ها گفت که منطقه دهیوالا.

در انفجاری که در منطقه دهیواله روی داد دست کم دو نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

به گزارش onlanka.com، یک انفجار در یک سالن پذیرایی در نزدیکی باغ وحش دهیوالا رخ داد که مجروحان در حال حاضر به بیمارستان ها منتقل می شوند.

این انفجارها در داخل سه کلیسا و سه هتل پنج ستاره رخ داد و آرامشی را که کشور پس از چندین دهه خشونت قومی از آن برخوردار بوده است، از بین برد.

مجموعه ای از انفجارها در کلیسایی در Batticaloa، کلیسای سنت آنتونی در Kochchikade (کلمبو) و کلیسای سنت سباستین در Katuwapitiya رخ داد.تعداد زیادی از کاتولیک ها برای جشن عید پاک در کلیساها حضور داشتند. این انفجارها با انفجاری در طبقه سوم هتل شانگری لا کلمبو و در محوطه هتل سینامون گرند و کینگزبری.

بسیاری از رهبران جهان، از جمله نخست وزیر نارندرا مودی، انفجارهای روز یکشنبه در سریلانکا را محکوم کرده اند که بیش از 160 نفر از جمله ده ها خارجی را به قتل رساند – که گمان می رود شهروندان انگلیسی، هلندی و آمریکایی نیز در میان آنها باشند.

نخست وزیر مودی انفجارهای هولناک در سریلانکا را به شدت محکوم کرد و گفت: “در منطقه ما جایی برای چنین وحشیگری وجود ندارد. هند در همبستگی با مردم سریلانکا می ایستد. افکار من با خانواده های داغدار و دعا با مجروحان است.” نخست وزیر در پیام خود به دولت سریلانکا گفت.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، این حملات را «واقعاً وحشتناک» توصیف کرد.

او در توییتی نوشت: «اقدامات خشونت‌آمیز علیه کلیساها و هتل‌ها در سری‌لانکا واقعاً وحشتناک است و عمیق‌ترین همدردی من با همه کسانی است که در این زمان غم‌انگیز آسیب دیده‌اند».

می در توییتی نوشت: «ما باید با هم باشیم تا مطمئن شویم که هیچ کس نباید ایمان خود را با ترس تمرین کند.

مارک روته نخست وزیر هلند گفت: «گزارش های وحشتناک سریلانکا درباره حملات خونین به هتل ها و کلیساها در یکشنبه عید پاک امسال».

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که استرالیا به کسانی که در یک “حمله تروریستی وحشتناک” کشته شده اند فکر می کند.

او در بیانیه‌ای گفت: «به مردم زیبای سریلانکا، استرالیا همدردی‌های صمیمانه و دعاها و حمایت‌های ما را ارسال می‌کند – و پیشنهاد ما برای انجام هر کاری که می‌توانیم برای حمایت از شما در این زمان وحشتناک انجام دهیم.»

در این زمان که یکشنبه عید پاک اینجا در استرالیا به پایان می رسد، قلب ما برای مسیحیان و همه آن بیگناهان دیگر است که امروز در این حمله تروریستی وحشتناک سلاخی شده اند.

(با ورودی های آژانس)[ad_2]

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاه