6 عادتی که باعث حمله قلبی ما می شود

[ad_1]

برخی از عادات بد در زندگی ما می توانند خطر حمله قلبی را افزایش دهند، همانطور که بعداً خواهیم آموخت.

به گزارش Best Life، بسیاری بر این باورند که بیشتر بیماری ها ناشی از ژن هایی است که ما از والدین خود به ارث برده ایم.

این تا حدودی درست است، اما تا حدودی اثرات عادات بد برای سلامتی را نادیده می گیریم. در اینجا به شش عادتی اشاره می کنیم که اغلب بخشی از سبک زندگی ما هستند و خطر حمله قلبی را افزایش می دهند.

1. از صبحانه صرف نظر کنید

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوب کند یا آن را خراب کند. صبحانه انرژی لازم برای شروع روز را به ما می دهد و فشار خون را تنظیم می کند. طبق تحقیقات، تنظیم فشار خون تاثیر مستقیمی بر سلامت قلب دارد.

2. کم تحرک

6 عادتی که باعث حمله قلبی ما می شود

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هر روز زمان زیادی (بیش از 5 ساعت) را صرف تماشای فیلم یا گشت و گذار در اینترنت می کنید، پس فردی کم تحرک هستید. بیش از 42 درصد از بزرگسالان ایالات متحده بی تحرک هستند که آنها را در معرض خطر حمله قلبی قرار می دهد.

3. بیشتر گوشت قرمز بخورید

6 عادتی که باعث حمله قلبی ما می شود

خوردن بیش از حد گوشت نه تنها اسید اوریک خون را افزایش می دهد، بلکه چربی خون را نیز افزایش می دهد و کبد را چرب می کند. افزایش چربی های بد (به عنوان مثال کلسترول) در خون می تواند باعث گرفتگی عروق شود و خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

4. سیگار کشیدن

6 عادتی که باعث حمله قلبی ما می شود

در واقع سیگار نه تنها به ریه ها آسیب می رساند، بلکه به کبد، قلب و عروق نیز آسیب می رساند. سیگار کشیدن، از جمله سیگار کشیدن، می تواند منجر به انسداد و پارگی عروق، درد قفسه سینه، حمله قلبی و دل درد شود.

5. طرفدار مادام العمر شیرینی

6 عادتی که باعث حمله قلبی ما می شود

مصرف زیاد شیرینی ها در طول روز باعث افزایش فشار خون، التهاب، دیابت، اضافه وزن و کبد چرب می شود که هر کدام برای افزایش خطر سکته قلبی کافی است. خوردن غذاهای چرب و مغذی می تواند به نتایج مشابهی منجر شود.

6. افسردگی درمان نشده

افسردگی چیزی فراتر از داشتن خلق و خوی بد است. همانطور که افسردگی بر سلامت روان ما تأثیر می گذارد، می تواند بر سلامت جسمی ما تأثیر بگذارد و سلامت قلب ما را به خطر بیاندازد.

افزایش خطر حمله قلبی به دلیل افکاری که باعث افزایش تولید هورمون یا فشار خون می شود. سایر نوسانات خلقی، مانند اضطراب، عصبانیت و ترس، ممکن است تأثیری مشابه افسردگی داشته باشند.

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما